Jest to pierwszy medyczny system łączący laser i radiofrekwencję, przeciwdziałający wiotczeniu skóry. Wiązka światła laserowego operuje w obrębie skóry właściwej , pobudzając fibroblasty i zmuszając je do regeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych. Zabieg fotoodmładzania oddziaływuje na skórę również w inny sposób,likwidując min. rumień twarzy, trądzik różowaty , zmiany naczyniowe oraz wszelkiego rodzaju przebarwienia , piegi oraz plamy posłoneczne. W efekcie,po zabiegu fotoodmładzania poprawia się po pierwsze elastyczność i napięcie skóry-zmarszczki wygładzają się ,rozszerzone pory zmniejszają , a pozostałe niedoskonałości w postaci różnego rdzaju plam , przebarwień znikają bezpowrotnie.
Kuracja laserem działa przyczynowo, wytwarzając nowe komórki – odwraca skutki starzenia sie skóry, nie poprzestając jedynie na usunięciu objawów. Regeneracja i odmładzanie skóry przebiega w sposób wygodny i komfortowy, bez konieczności rezygnowania z normalnego rytmu życia-niemal w każdym przypadku po zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do aktywności życiowej. Zabiegi mogą być również wykonywane u osób stosujących toksynę botulinową i „wypełniacze”-kwas hialuronowy. Pierwsze efekty są widoczne już po 3 tygodniach.

Na czym polega zabieg fotoodmładzania ?
Regeneracja powierzchni skóry obejmuje trzy procedury:

 • Likwidacja objawów starzenia – usunięcie zmian naczyniowych oraz plam lub przebarwień,
 • Ujędrnianie skóry – usuwanie płytkich zmarszczek, napięcie skóry,
 • Regenerację skóry Matrix™ – usuwanie głębokich bruzd,
 • Likwidacja objawów starzenia Aplikator działający w zakresie 580-980nm RF doskonale usuwa wszelkiego rodzaju „plamy” brązowe oraz czerwony kolor popękanych naczyń krwionośnych.
 • Ujędrnianie skóry: Unikalny aplikator emituje światło o bardzo szerokim spektrum (w zakresie 700-2000nm) oraz prąd RF o dużej energii. Światło podgrzewa warstwy skóry do głębokości 3,5mm, które następnie są mocno dogrzewane energią prądu RF. W ten sposób nie działając szkodliwie na naskórek możliwe jest skuteczne oddziaływanie na włókna kolagenowe. Efektem takiego działania jest zwiększenie ich elastyczności, a tym samym napięcia skóry. Zabieg jest wykonywany wzdłuż tzw. wektorów jędrności. Regeneracja Matrix. Unikalny system punktowego nagrzewania skóry powoduje „zogniskowanie” oddziaływania na głębokości 1.5 do 2mm, dokładnie w obszarze, w którym powinna wystąpić stymulacja kolagenu. Prąd RF, którego działanie nie jest zależne od absorpcji w chromoforach (kolagen jest przezroczysty dla światła), zawsze precyzyjnie i skutecznie dociera do wyznaczonego miejsca. Zabieg aplikatorem WR RF jest wykonywany w miejscach występowania głębokich zmarszczek.

Po zabiegu:

 • Dyskomfort- jest to dobrze tolerowany zabieg ambulatoryjnym. Podczas tego zabiegu możecie Państwo odczuwać różnego stopnia ciepło lub pieczenie.
 • Zranienie skóry ( otarcie)- podczas zabiegu jest niezwykle rzadkie aczkolwiek , jeżeli się pojawi do całkowitego procesu regeneracji może upłynąć 10-14 dni.
 • Blizny- zdarzają się rzadziej niż u 0,1% pacjentów. Jeżeli pojawi się blizna może ona przybrać charakter hypotroficznej – biała i plaska, hypertroficznej – duża i czerwona lub nawet przerosła – keloid. Dodatkowe zabiegi chirurgiczne lub laserowe mogą skorygować powstałą bliznę.
 • Zmiana kolorytu skóry- Zabieg FotoFacial RF obarczony jest ryzykiem poniżej 1% wystąpienia czasowej hyperpigmentacji ( zwiększenie nasycenia kolorystycznego plam) lub pojawienie się brązowego zabarwienia. Zazwyczaj powstałe zmiany barwnikowe są czasowe i schodzą w przeciągu kilku tygodni lub miesięcy. Stała hyperpigmentacja lub hypopigmentacja jest bardzo rzadka i pojawia się nie częściej niż u 0,1% pacjentów. Jest bardzo ważne , aby Państwo nie opalali się po zabiegu , nie używali kremu samoopalającego lub solarium przez okres leczenia i okres wskazany po zabiegu, gdyż może to zwiększyć ryzyko powstania przebarwień. Zabieg FotoFacial RF nie może być wykonany na skórze opalonej.
 • Zasinienie – niezwykle rzadko może pojawić się siniak po zabiegu. Jeżeli coś takiego wystąpi ustępuje on zazwyczaj w przeciągu 10-14 dni.
 • Infekcja- dzięki temu , że FotoFacial RF nie doprowadza do przerwania ciągłości skóry ryzyko infekcji jest niezwykle rzadkie
 • Delikatna skóra- przy skórze wrażliwej po zabiegu mogą pojawić się otarcia zmieniające się w delikatne strupki , które nie przechodzą w bliznę. Zazwyczaj utrzymują się przez okres 8-10 dni.

Końcowy efekt Państwa zabiegów kosmetycznych osiągnięty zostanie po 4- 8 zabiegach ( zazwyczaj 5 zabiegów) Foto Facial RF w przeciągu 15 tygodni. W większości przypadków zalecamy swoim Pacjentom co 3-5 miesięcy wykonać pojedynczy zabieg FotoFacialRF, aby zachować i podtrzymać efekt osiągnięty podczas procesu leczenia.