cosmelanLaboratorium Mesoestetic® dzięki wieloletniej współpracy ze specjalistami medycyny estetycznej i dermatologii m.in. doktorem Eduardo Kruligiem z Argentyny posiada ogromne doświadczenie w zakresie tworzenia produktów o działaniu depigmentacyjnym (AMELAN). Laboratorium Mesoestetic® wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, stworzyło preparat nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień, jakim jest Cosmelan®. ZABIEG jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry i jest jednym z najczęściej wykonywanych w naszej ofercie.
Głównym wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).
Cosmelan® jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu z terapiami dostępnymi obecnie na rynku. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.Cosmelan® nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym. Bardzo skuteczny w procesie usuwania przebarwień typu melasma. Bardzo bezpieczny. Może być wykonywany o każdej porze roku. Cosmelan® jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu składa się z 2 etapów:
W gabinecie lekarskim lekarz lub osoba posiadająca certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze make-up’u.
Po zabiegu pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po okresie od 3 do 7 godzin. Czas trzymania maski jest ustalany w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem COSMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.
Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.
Po aplikacji maski Cosmelan 1 w gabinecie bardzo istotna jest kontynuacja terapii kremem Cosmelan 2 w warunkach domowych. Terapia nie może zostać przerwana w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających, gdyż efekty terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne ustalane indywidualnie po zabiegu.
W trakcie 2 pierwszych dni po zabieguz użyciem Cosmelanu oraz u osób z bardzo wrażliwą cerą może pojawić się silne zaczerwienienie. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może również pojawić się uczucie napięcia i pieczenia. Do pielęgnacji skóry w etapie złuszczania zalecany jest krem Hydra-Vital lub maśc Solcoseryl.
Nowoczesna kuracja Cosmelan® daje pacjentowi możliwość pełnej kontroli intensywności powyższych objawów poprzez odpowiednie modulowanie nakładania kremuCosmelan 2.