Mezoterapia IGŁOWA polega na dostarczeniu aktywnych składników do naszej skóry dokładnie tam gdzie ich potrzeba. Nie istnieje inny, bardziej efektywny sposób (poza chirurgią plastyczną) aby przywrócić Twoją skórę do dawnej świetności. Między innymi Kwas Hialuronowy (i wiele innych składników, z których najbardziej znane są witaminy) w swojej najczystszej postaci jest podawany bezpośrednio “do” skóry.
Mezoterapia jest techniką, która pozwala dostarczyć bezpośrednio do skóry aktywne składniki, dokładnie tam gdzie ich działanie jest potrzebne. Rezultaty końcowe są ściśle powiązane z typem substancji jaka zostanie dostarczona skórze. Efekt końcowy jest także uwarunkowany typem skóry i problemami z jakim się ona boryka.
Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Precyzyjne wstrzykiwanie niewielkich dawek odpowiedniej substancji bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo, pozwala na uzyskiwanie szybkich i doskonałych efektów, również poprzez zastosowanie bardzo niskich stężeń i dawek podawanych substancji – podawane są one bowiem dokładnie w odpowiednie miejsca, gdzie mają oddziaływać. (twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.
W latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej. Jest ona doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.
Mezoteroapia – przebieg zabiegu:
Zabiegi może wykonywać lekarz lub osoba posiadająca certyfikat uprawniający do wykonywania takich zabiegów. Zabieg może być wykonany manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki, mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii, lub najnowocześniejszym sposobem (mezoterapia frakcyjna) – Derma Pen-em.
W mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6 – 72 godzin. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów
Wskazania do mezoterapii: zwiotczenie skóry, usuwanie rozstępów, zapobieganie wypadaniu włosów, usuwanie cellulitu (uda, brzuch, pośladki), profilaktyka przeciwzmarszczkowa.
Zalety mezoterapii:
Częstotliwość zabiegów:
Przygotowanie do mezoterapii:
Niedogodności mogące wystąpić w trakcie zabiegów:
Przeciwwskazania do mezoterapii: