Polecamy jeden z najnowocześniejszych bezbolesnych laserów do depilacji LASER TRÓJZAKRESOWY SOPRANO!!!

Już wkrótce wprowadzamy nowy model Soprano Titanium z dwoma głowicami!!!

zdjęcie ze strony Instytut Estetyki Siedlce

 

Zabieg depilacji laserowej  w Siedlcach polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii. Nowa głowica  posiada dużą powierzchnię spotu zabiegowego wynoszącą aż 4 cm2. Zabiegi są przez to bardzo szybkie, ponieważ możemy pracować na obszarze nawet do 600 cm2. Dzięki aż trzem długościom fal (Alexandryt 755 nm, Speed 810 nm oraz ND:YAG 1064 nm) podczas zabiegu uszkadzane są struktury włosa na różnych głębokościach, a sama epilacja jest bardzo precyzyjna i doskonale sprawdza się na fototypach skóry I-VI oraz skórze opalonej.Taka długość fali jest optymalna ponieważ zapewnia wysokie powinowactwo do melaniny (barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów). Fala tej długości gwarantuje dostatecznie głębokie wnikanie do skóry. Zasada zabiegu opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Zjawisko to polega na podgrzaniu odpowiednich struktur w skórze (chromoforów) zawierających barwnik taki jak melanina.

Laserowe usuwanie włosów dokonuje się poprzez podgrzanie włosa i mieszków włosowych (cebulek) przez impuls światła do temperatury ok.60-65°C wystarczającej do ich zniszczenia. Wydzielenie ciepła jest możliwe tylko dzięki obecności melaniny we włosach i cebulce. Otaczająca włosy skóra zawiera znacznie mniej barwnika z tego powodu podgrzewa się w mniejszym stopniu, dzięki czemu nie dochodzi do jej poparzenia. Stąd wynika zasada, że im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy. Z tego powodu przed zabiegiem depilacji laserem skóra nie może być opalona.

Wzrost włosów odbywa się w sposób cykliczny. Faza intensywnego wzrostu nazywana anagenem trwa, w zależności od umiejscowienia, od kilku miesięcy do kilku lat. Następnie mieszek włosowy przechodzi fazę spoczynku zwaną telogenem. W okresie telogenu włos wypada. Faza spoczynku trwa kilka miesięcy. Po tym czasie mieszek włosowy ponownie przechodzi w fazę wzrostu (anagenu), czego wynikiem jest wzrost nowego włosa. Warunkiem skuteczności zabiegu jest działanie na włosy w fazie anagenu tzn. w okresie wzrostu, kiedy włosy i cebulki włosowe zawierają najwięcej barwnika. W fazie telogenu mieszki włosowe zanikają i zabieg laserowy jest nieskuteczny. Stąd konieczność powtarzania zabiegów tak, aby objąć działaniem lasera wszystkie mieszki włosowe będące w fazie wzrostu( anagenu).

 

Zwykle wykonuje się minimum 4-6 zabiegów jakimi jest depilacja laserowa Siedlce aby uzyskać trwały efekt. Konieczność powtarzania zabiegów w odstępach 4-8 tygodni wynika z faktu, że każdy włos poddany jest przemianom cyklu włosowego i skuteczna depilacja możliwa jest tylko w fazie anagenu. Liczba niezbędnych zabiegów zależna jest od indywidualnych predyspozycji, czyli rodzaju włosów i skóry. Wypadanie włosów odbywa się w okresie 2-3 tygodniu po przeprowadzonym zabiegu depilacji laserowej.

ZABIEG NIE MOŻE BYĆ ZUPEŁNIE BEZBOLESNY
Spalaniu włosów zawsze towarzyszy uczucie „gorącego ukłucia”. Przy ciemnych, mocnych włosach będzie ono silniejsze, a przy słabszych włosach delikatniejsze. Jeśli nie odczuwasz nic w trakcie zabiegu oznacza to, że Twoje włosy są zbyt jasne lub laser jest niesprawny i efektów nie będzie.
REZULTATY JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU
Jeden zabieg depilacji wykonany na sprawnym laserze gwarantuje bezpowrotne zniszczenie około 30% wszystkich ciemnych włosów. Nie dajmy sobie wmówić, że różnicę będzie widać dopiero po serii zabiegów i należy poczekać. Oczywiście trwały efekt uzyskuje się po 3-4 zabiegach, ale już po pierwszej wizycie będziesz mieć zdecydowanie mniej włosów, co widać gołym okiem.

Jaka jest różnica pomiędzy depilacją laserem diodowym a IPL?
Zabieg którym jest depilacja laserowa Siedlce wykonujemy laserem diodowym. Różnica pomiędzy laserem diodowym a IPL jest znaczna. Polega ona głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do uzyskania zadawalających efektów. Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze. Po zakończeniu prawidłowo przeprowadzonej serii zabiegów włosy nie odrastają. Odpowiednia długość fali świetlnej i niewielka rozbieżność działają w sposób celowany na barwnik- melaninę zawartą w włosie. Skuteczność depilacji laserem diodowym sięga 95%. Oznacza to że mogą odrosnąć włosy które są jasne, cienkie pozbawione barwnika.
Urządzenia IPL nie są laserami mimo, że często błędnie są nimi nazywane!!

 

depilacja laserowa wykonana w instytucie estetyki

 

Depilacja Laserowa Siedlce Zapraszamy na Zabieg.