zdjęcie ze strony Instytut Estetyki Siedlce  zdjęcie ze strony Instytut Estetyki Siedlce

 

Kriolipoliza narodziła się pięć lat temu w Stanach Zjednoczonych. To dzieło dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts. Dr med. Dieter Manstein oraz dr med. R. Rox Anderson udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Umierają już w temperaturze 3 st. C. Lekarze wykazali, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może powodować ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu.

Kriolipoliza – co to?

Kriolipoliza to zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej. Jest to doskonała alternatywa dla odsysania tłuszczu i prawdziwy hit wśród zabiegów nieinwazyjnych. Działanie aparatu kriolipolizy opiera się na kontrolowanym zamrażaniu tłuszczu i jego rozpadzie pod wpływem odpowiednio niskiej temperatury, w efekcie czego zmniejsza się objętość wybranych partii ciała poddanych zabiegowi.

Redukcja tkanki tłuszczowej polega na wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy. Podczas zabiegu kriolipolizy, zamrażane są zbędne komórki tłuszczowe podatne na działanie niskiej temperatury tak, aby następnie spowodować ich rozpad. W trakcie zabiegu zamrażania tłuszczu likwidowane są komórki tłuszczowe, które są bogate w nasycone kwasy tłuszczowe, natomiast otaczające je nerwy, naczynia krwionośne i komórki tłuszczowe zawierające mniej kwasów tłuszczowych zostają nietknięte. Komórki tłuszczowe, które zostają ochłodzone, stopniowo są usuwane z organizmu, co sprawia, że u pacjentów obserwuje się zmniejszanie tkanki tłuszczowej. Urządzenie zaopatrzone jest w cztery duże głowice mogące pracować jednocześnie i piątą małą głowicę do podbródka, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zabiegu na czterech obszarach jednocześnie. Zabiegi mogą być wykonywane nie tylko u osób z dużą otyłością, ponieważ zakres dostępnych temperatur pozwala na wykonywanie zabiegu nawet u osób z niewielkim poziomem tkanki tłuszczowej.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • otwarte rany;
 • zaawansowana cukrzyca;
 • rozrusznik serca;
 • miejscowe zaburzenia krążenia;
 • choroby i infekcje wątroby;
 • niewydolność nerek;
 • choroba Raynauda;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby krwi;
 • krioglobulinemia (skłonność do uszkadzania antyciał w niskich temperaturach);
 • duża nadwaga lub otyłość
 • choroby autoimmunologiczne,
 • Hashimoto.

EFEKTY

Skutkiem zabiegu jest utrata od 25% do 65% grubości warstwy tłuszczu. Pierwsze efekty będą widoczne po upływie dwóch tygodni, ale na pełne rezultaty należy czekać sześć tygodni. Po tym czasie, jeśli oczywiście jest taka potrzeba, zabieg może być powtórzony celem dalszej utraty tkanki tłuszczowej. Uzyskane efekty są trwałe, ponieważ komórki tłuszczowe usunięte podczas zabiegu kriolipolizy, najpierw stopniowo uwalniają swoje lipidy, a ostatecznie zostają wchłonięte w wyniku naturalnej przemiany materii.

Linki do badań:

Badanie 1

Badanie 2

Badanie 3 

Terapia falą akustyczną (uderzeniową) w walce z cellulitem – na czym polega?

Jedną z najbardziej skutecznych metod w zwalczaniu cellulitu (nawet III i IV stopnia) jest terapia falami akustycznymi Acoustic Wave Therapy (AWT). Leczenie cellulitu falami akustycznymi polega na oddziaływaniu fal dźwiękowych na dotknięte cellulitem partie ciała. Fala uderzeniowa wywołuje wibracje w tkance łącznej, dzięki czemu obszar skóry dotknięty działaniem fali akustycznej staje się jędrniejszy, elastyczny, co w efekcie przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki wykorzystaniu fal uderzeniowych do rozbijania podskórnej tkanki tłuszczowej zabieg jest skuteczniejszy od tradycyjnych metod walki z cellulitem. Fale akustyczne w medycynie zaczęto już wykorzystywać w 1980 r. do rozbijania kamieni nerkowych, a od 1992 r. do leczenia schorzeń ścięgien i mięśni. Obecnie metoda ta ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w medycynie sportowej, fizykoterapii, jak i skutecznym zwalczaniu cellulitu.

Fale akustyczne (uderzeniowe) wpływają na poprawę kondycji skóry w trzech etapach. Neowaskularyzacja polega na zwiększeniu dopływu krwi do wybranej części ciała. Na skutek powstania nowych naczyń włosowatych poprawia się metabolizm i następuje przyspieszenie zaopatrzenia w tlen danego obszaru. Drugi etap to remodelowanie kolagenu, które prowadzi do powstania pogrubionego pasma kolagenu. Eliminacja to trzeci etap działania fali akustycznej. Na tym etapie następuje udrożnienie limfatycznego układu naczyniowego, co w efekcie wpływa na szybszą regenerację tkanki.

FALA AKUSTYCZNA JAKO WZMOCNIENIE KRIOLIPOLIZY

Masaż przy użyciu głowicy ultradźwiękowej wzbogaconej o głowicę akustyczną po zabiegu kriolipolizy  powoduje, że ścianki komórek tłuszczowych zostają trwale rozbite. Zabieg kriolipolizy wzmocniony falami akustycznymi przynosi większe efekty w walce z cellulitem i pozwala usunąć więcej tłuszczu.