Depilacja E-Light jest to technologia, pozwalająca usuwać większość kolorów włosów (ciemnych, brązowych, rudych, jasnych, ze wszystkich typów skóry, włącznie ze skórą jasno opaloną.
Ilość koniecznych zabiegów zależna jest od koloru włosów i typu skóry oraz obszarów na ciele pacjenta. Zwykle trzeba wykonać serię 4-8 zabiegów.
Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen (teoria selektywnej fototermolizy). Ponieważ własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny), prąd RF przepływając przez skórę,wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry. Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii, jej gęstość w trakcie zabiegu jest niższa niż w przypadku użycia samego światła.

Aby zabieg się udał, konieczna jest obecność łodygi włosa w mieszku. W przypadku, gdy pacjent stosował inne metody epilacji, tj. takie, które usuwają łodygę z mieszka (wosk, epilacja chemiczna), należy odczekać min. 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy.
W przypadku laserów i IPL energia światła musi zagrzać łodygę włosa. Ciepło z łodygi podgrzewa mieszek włosowy i niszczy go. Do skóry trzeba więc dostarczyć odpowiednio wysoką energię.
E-light nie wymaga użycia tak wysokich poziomów gęstości energii światła, a uzupełniające oddziaływanie prądu RF nie ma związku z zawartością melaniny w skórze, większość klientów nie doświadcza żadnych skutków ubocznych.

W zależności od grubości i koloru włosów 2 dni – 4 tygodni po zabiegu, na skórze powinny się pojawić „łyse” obszary. Przez cały ten czas, powinno mieć miejsce wysuwanie się włosów z mieszków. Ciemne i grube włosy zwykle wychodzą szybciej.
Satysfakcjonująca redukcja ilości włosów oznacza, że większość włosów na końcu serii zabiegów została usunięta, a pozostałe włosy są pojedyncze, cienkie i jasne, a przerwy pomiędzy pojawieniem się kolejnej partii włosów są większe.
Przerwy między zabiegami oparte są tylko na cyklu wzrostu włosa. Jeśli zabieg był skuteczny kolejny odrost pojawi się po czasie zgodnym z cyklem wzrostu włosów danego pacjenta, dla danego obszaru.

 

Zwykle stosujemy następujące zasady:

  • Pierwsze trzy zabiegi na twarzy i szyi wykonujemy co 4 tygodni. Przy kolejnych zabiegach możemy wydłużać odstępy do 6 – 8 tygodni.
  • Czas pojawienia się kolejnej partii włosów wraz z kolejnymi zabiegami wydłuża się.
  • Ciemniejsze i grubsze włosy typowo wymagają mniejszej ilości zabiegów, niż włosy jasne i cienkie.

 

WAŻNE:

  • Przez 2-4 tygodni po zabiegu włosy mogą wychodzić ze skóry.
  • Włosy w naświetlonym obszarze można golić lub obcinać, ale nie można wyrywać lub woskować.
  • Ogolić obszar jeden dzień przed kolejnym zabiegiem. Po trzecim zabiegu zostawić odrost do oceny.