Kluczowe decyzje w sprawie wyglądu wymagają dłuższego namysłu, gdyż efekt końcowy może znacznie odbiegać od pożądanego.
Doskonale wiemy co to znaczy źle wykonany makijaż, gdyż dokonujemy korekt po zabiegach przeprowadzanych w innych gabinetach i odbarwianie specjalnymi korektorami. Do makijażu brwi nie stosujemy brązu, który odbarwia się na czerwono-pomarańczowo, ani czerni, chyba że jest to wyraźne życzenie klientki. Dysponujemy specjalnymi kolorami przeznaczonymi wyłącznie do brwi w odcieniach szarości i oliwek, które wchłaniając się rozjaśniają kolor nie zmieniając odcienia. Możemy też korzystac z doskonałych barwników korekcyjnych.
Niebieskie lub czerwone brwi i rozlany kontur ust to tylko niektóre przypadki wymagające natychmiastowej naprawy. Linergiści są jednak szkoleni z metod kamuflowania i korekcji źle wykonanego makijażu permanentnego.


Aparaty, moduły i barwniki Nouveau Contour nie mają sobie równych na całym świecie. Korzystanie ze specjalnego i unikalnego Systemu Identyfikacji Kolorów Pigmentów CIS ( Colour Identyfication System ) wyklucza przypadkowy dobór i mieszanie barwników przez niedoświadczonych stylistów. Specjalne hypoalergiczne bazy pigmentów redukują ich przypadkowe oddziałowanie na skórę. Po dwóch latach badań klinicznych, przeprowadzonych w Klinice Dermatologii –MAYO CLINIC w Jacksonville na Florydzie dotyczących analizy rozkładu barwników w skórze uznano, że to nie tylko jakość i zaawansowane technologie aparatów medycznych decydują o powodzeniu w mikropigmentacji, ale również najwyzszej klasy barwniki. Wyniki przeprowadzonych badań wskazały drogę grupie chemików i farmaceutów do osiągnięcia właściwego celu. Opracowano recepturę bezpiecznych i biozgodnych pigmentów mineralnych o wysokim stopniu retencji w skórze. W związku z powyzszym barwniki holenderskiej firmy Nouveau Contour stały się wiodącymi pigmentami na świecie.
Aparat do mikropigmentacji, o nazwie INTELIGENT, jako jedyny na świecie wykorzystuje podczas pracy mikroprocesor firmy Intel. Zastosowanie powyższego pentium komputerowego daje możliwość dostosowania charakteru pracy aparatu medycznego do obszaru i rodzaja skóry, przewidzianego do pigmentacji na twarzy i ciele ( usta, oczy , brwi, sutek, skóra owłosiona), a nie tylko ustawienie ilości nakłuć na sekundę dla pracy dermografu /końcówka pracująca w postaci pióra/.


W przypadku źle wykonanego zabiegu podejmiemy się poprawy wcześniej makijażu permanentnego, należy jednak rozważyc najpierw możliwośc usuwania (np. lasery). Cena pigmentacji korygującej makijażu ustalana jest indywidualnie, najczęściej jest ona 0 40-50% procent wyższa od standardowj ceny zabiegu, zawiera dowolną ilośc zabiegów w ciągu 3 miesięcy.
Gwarantujemy jakość produktów, na których pracujemy. Należy jednak pamiętac, że nie można zagwarantowac 100% efektu, korekta czy kamuflaż nigdy nie da tak dobrego efektu jak od razu wykonany dobrze makijaż.