Pani ma na sobie makijaż permanentny w SiedlcachMakijaż permanentny zyskał popularność pod koniec lat osiemdziesiątych i znajduje zastosowanie jako zabieg upiększający i korygujący defekty lub niedoskonałości twarzy oraz konsekwencje przebytych zabiegów chirurgicznych czy chorób skóry. Jest to zabieg upiększający twarz i ułatwiający codzienny make up.

Nawet bez makijażu twarz wygląda korzystnie. Makijaż permanentny zyskuje coraz szerszą rzeszę zwolenniczek. Polega na wprowadzaniu barwnika płytko w naskórek, za pomocą specjalnego urządzenia i końcówki z cienką igłą. Barwniki w szerokiej gamie kolorystycznej charakteryzują się trwałością barwy, są bezpieczne, nietoksyczne, hypoalergiczne. Jeżeli jednak występowały wcześniej jakiekolwiek alergie na barwniki w preparatach do makijażu, farbach do włosów czy na znieczulenia, proponujemy wykonanie próby uczuleniowej z wybranym kolorem i znieczuleniem w cenie 50 zł.

Makijaż permanentny Siedlce utrzymuje się do około 5 lat. Trwałość makijażu uzależniona jest od typu skóry. W zakresie brwi makijaż permanentny oferuje: uzyskanie trwałego koloru brwi, będącego tłem dla istniejących włosków, korektę kształtu i wielkości łuku brwiowego, uzupełnienie brakujących włosków lub całkowitą rekonstrukcję brwi po zabiegach chemioterapii. Linia zarysu brwi jest indywidualnie dobierana do owalu i kształtu twarzy. W przypadku makijażu permanentnego oczu wykonywana jest kreska na górnej i dolnej powiece. Dzięki temu zabiegowi możemy uzyskać: optyczne podkreślenie oczu, wprowadzeniu koloru kreski i wzmocnienie oprawy oka. Usta zyskują intensywniejszy od naturalnego kolor, wzmocniony lub zmieniony kontur oraz efekt optycznego powiększenia i wypełnienia.

Makijaż jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym ( w przypadku brwi stosowana jest maść znieczulająca typu Emla (zaleca się jej użyć na 1 godz. przed zabiegiem – na receptę), w przypadku ust istnieje możliwość wykonania znieczulenia stomatologicznego w przychodni DENTICA – na przeciwko naszego salonu, do powiek stosujemy chłodzenie i preparaty uszczelniające naczynia), co stanowi o komforcie tego zabiegu. Jednak należy pamiętać, iż odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną. Kobiety są najbardziej „czułe” przed i na początku okresu oraz czasami podczas jajeczkowania. Nie należy więc planować zabiegów związanych z ukłuciem przed samym okresem. W trakcie zabiegu należy mieć zamknięte oczy, oraz informować o odczuciach pieczenia, bólu, itp. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, nasilonego swędzenia lub pieczenia lub objawów ogólnych typu nudności, wymioty, duszność, kołatanie serca w trakcie zabiegu, zostanie on przerwany.

Makijaż permanentny Siedlce podkreśla walory i tuszuje mankamenty urody, nie powoduje trwałych zmian, kolory bledną po 3-5 latach i nie pozostawiają żadnych śladów. Makijaż permanentny Siedlce służy podkreśleniu naturalnej urody twarzy. Zabieg makijażu trwa od 1 godziny ( kreski na powiekach ) do 2 godzin (usta i brwi).

W przypadku wykonania makijażu ust, niezbędne jest ogólne zastosowanie leku przeciwopryszczkowego ( Heviran , Zovirax- tabletki) przez okres 4 dni przed zabiegiem i 4 dni po zabiegu. Dotyczy to również pacjentek, które nie stwierdzają podatności na wirus opryszczki (Herpes simplex), ponieważ gojąca się powierzchnia skóry jest bardziej narażona na infekcje. Są to leki dostępne na receptę. Przygotowanie ust do zabiegu przez pacjentkę polega na wykonaniu delikatnego pilingu w dzień poprzedzający zabieg oraz nawilżanie ust.

W czasie zabiegu może dojść do obrzęku i zaczerwienienia skóry, oczy mogą łzawić jakiś czas po zabiegu, co mija najdalej w następnym dniu, zależnie od osobniczych skłonności skóry. Bezpośrednio po zabiegu zastosowane kolory pigmentów są bardzo intensywne, co utrzymuje się kilka dni- do momentu wygojenia naskórka. Stabilizacja barwnika trwa jednak tyle ile pełne gojenie skóry – 3,4 tygodnie. Zalecane jest stosowanie maści Solcoseryl ( lub Allantan maśś, Cicaplast) na powierzchnie skóry poddane zabiegowi. Nie należy go jednak stosować w nadmiarze, nie tworzyć okluzji. Zabieg uzupełniający – dopigmentowanie ( nie płatny – zawarty w cenie) tzw. korektę, wykonuje się około 3-4 tygodnie po zabiegu podstawowym. Możemy wtedy ocenić stan makijażu po wygojeniu, odcień barwnika i wprowadzić ewentualne zmiany w kształcie. Nawet jeśli po wygojeniu makijaż wygląda super, warto jest wykonać zabieg uzupełniający, aby makijaż był trwalszy.

 

w trakcie zabiegu makijażu permanentnego SiedlceAparat Intelligent firmy Nouveau Contour to medyczne urządzenie do profesjonalnego wykonywania makijażu permanentnego w Siedlcach, które jest sterowane komputerowo poprzez centralny mikroprocesor firmy INTEL. Pierwsze skomputeryzowane urządzenie do Makijażu Permanentnego Wysoka skuteczność przy zabiegach kosmetycznych i medycznych Indywidualne ustawienia programu dla określonego obszaru zastosowań Automatyczne ustawienie częstotliwości ruchów igły Stała częstotliwość igły bez względu na opór skóry Minimalny uraz skóry Wspaniałe wyniki w krótkim czasie Ciekłokrystaliczny panel używany w nowoczesnych technologiach Certyfikaty ISO 9001 i EN 13485.

Barwniki Nouveau Contour wytwarzane są zgodnie z surowymi europejskimi normami EN 46001 (Europejski certyfikat medyczny) dotyczącymi produkcji preparatów stosowanych w zabiegach z przerwaniem ciągłości naskórka. Nouveau Contour gwarantuje Państwu, że wykorzystane zostają wyłącznie substancje barwiące najlepszej jakości wyselekcjonowane drogą specjalistycznych kontroli. Do końcówki pracującej stosowane są sterylne, jednorazowe moduły z pojemnikiem na barwnik. Moduł posiada wewnętrzną przeponę zabezpieczającą przedostawanie się barwnika i płynów z obszaru pigmentowanego do końcówki pracującej, a tym samym całkowicie eliminuje możliwość zakażenia podczas zabiegu jakim jest makijaż permanentny Siedlce. Zapewnia optymalne wyniki zabiegu w krótszym czasie przewidzianym na pigmentację dzięki większej efektywności deponowania barwnika w skórze. Europejskie Normy Medyczne Certyfikaty: ISO 9001, EN 13485 i CE

 

Przeciwwskazania do zabiegu mikropigmentacji:

 • ciąża (ryzyko nietypowych alergii i zmiany odcienia barwnika np. brązu w szaro-czarny!)
 • hemofili (zmniejszone krzepnięcie, wymywanie barwnika)
 • choroby o nieznanej etiologii
 • zażywanie alkoholu lub narkotyków
 • zażywanie niektórych leków (np. rozrzedzających krew – aspiryna itp., sterydów)
 • leki wchodzące w interakcje z zawartymi w preparacie do znieczulenia miejscowego, leki rozrzedzające krew, leki sterydowe, leki przeciwzakrzepowe i inne immunosupresyjne
 • alergie (zwłaszcza na barwniki, farby do włosów, znieczulenia) – można wykonać test!
 • alergie podczas leczenia (np. na znieczulenia u dentysty)
 • zaawansowana cukrzyca (problemy z gojeniem!)
 • anomalie skórne w strefie pigmentowanej (znamiona i plamy)
 • trądzik ropowiczy
 • czynna opryszczka
 • infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza
 • nowotwory skóry,
 • skłonność do powstawania keloidów i kolagenozy
 • świeże blizny
 • przebyte choroby gałki ocznej
 • tendencje do stanów zapalnych spojówki
 • tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki
 • stany zapalne skóry powiek lub spojówek, choroby siatkówki i rogówki oka
 • łuszczyca
 • stosowanie Roacutane lub innych pochodnych retinolu (Izotrietinoidy)
 • choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS)
 • uczulenie na jakikolwiek ze składników preparatu używanego do znieczulenia w przeszłości lub inne powikłania po tego typu zabiegach w przeszłości

 

Przed zabiegiem należy zapoznać się z poniższymi informacjami:

 • Skrupulatna pielęgnacja oraz odpowiednio dobrane preparaty pielęgnujące i ochronne mają istotny wpływ na zachowanie trwałości pigmentu i proces regeneracji. Efekt końcowy jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju skóry oraz jej stanu w dniu zabiegu. Kolor końcowy jest uzależniony od naturalnego koloru skóry. Z każdym rokiem pigment staje się coraz jaśniejszy i w zależności od potrzeb może być odświeżany. W celu utrzymania makijażu jak najdłużej należy zabezpieczać pigmentowaną okolicę kremami z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Podczas procesu gojenia absolutnie nie wykonywać makijażu w pigmentowanej strefie! Przez pierwsze 2-3 dni pigmentowaną okolicę utrzymywać jak najbardziej suchą. Należy delikatnie oczyszczać łagodnymi preparatami (sól fizjologiczna, woda). Nie wolno stosować żadnych preparatów z alkoholem lub z kwasami w pigmentowanej strefie.
 • Pigmentowanej strefy nie wolno drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę strupka oraz stosować żadnych peelingów!
 • Należy pielęgnować preparatami zawierającymi substancje przyspieszające regenerację o działaniu kojącym, odkażającym i odżywczym poleconym przez profesjonalistę (np allantan krem, cicaplast, Solcoseryl) ok 3 razy dziennie, cienką warstwą za pomocą jednorazowych bagietek. Nie stosować preparatów zbyt tłustych oraz aplikowania zbyt grubej warstwy ,co może spowodować okluzję niesprzyjającą prawidłowemu gojeniu się. Preparaty antywirusowe (zovirax, antywir, hascovir) można stosować tylko w przypadku wystąpienia opryszczki.
 • Podczas procesu gojenia należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Nie planować zabiegu przed urlopem związanym z kąpielami słonecznymi , wyjazdem na narty. Bezwzględnie zrezygnować z korzystania z solarium przez 10 dni oraz odbywania kąpieli w basenie i wizyt w saunie przez ok 6 dni. Aż do zakończenia procesu regeneracji (28 dni) stosować najwyższą protekcję przeciwsłoneczną (faktor 50+). Nie opalać się przez okres około 3 miesięcy.
 • W przypadku makijażu ust w pierwszym dniu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Po każdym posiłku należy umyć zęby i usunąć resztki soli i kwasów z ust następnie zaaplikować krem pielęgnacyjny oraz unikania tradycyjnych produktów do makijażu ust (pomadki, błyszczki) ,ponieważ mogą być zainfekowane wirusem opryszczki.
 • Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu jakim jest  makijaż permanentny Siedlce w okolicach oczu można zastosować zimne okłady. Przemywać solą fizjologiczną. Nie zakładać szkieł kontaktowych przez ok 4-5 dni. Unikać wykonywania makijażu podczas gojenia powiek ze względu na możliwą infekcję brzegów powiek oraz ryzyko niewystarczającego przyjęcia się barwnika.
 • Na 24 godziny przed i po wykonaniu makijażu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, aspiryny (kwas acetylosalicylowy) oraz napojów zawierających kofeinę (kawa , coca cola).

 

Polecane artykuły:

http://www.doz.pl/czytelnia/a427-Makijaz_permanentny

Przeciwwskazania dla makijażu permanentnego

http://makijaz.wieszjak.pl/wszystko-o-makijazu/267494,Jak-wyglada-makijaz-permanentny-brwi.html

http://www.studioverra.com/zabiegi/makijaz-permanentny.html

 

 

Makijaż permanentny Siedlce, Zapraszamy.