4
Jett Plasma Medical Lift to urządzenie medyczne wykorzystujące nowatorską technologię leczenia opartą na ładunku elektrycznym – plazmie. Przepływ plazmy przez tkanki umożliwia bardzo skuteczny peeling i regenerację tkanki, jej wzmocnienie i obkurczenie, a co za tym idzie spektakularne uniesienie powiek. Efekt leczenia pojawia się natychmiast i stopniowo narasta.

Jett Plasma Medical Lift skutecznie radzi sobie ze zmarszczkami, trądzikiem (usuwanie zmian oraz leczenie stanu zapalnego), zmianami pigmentacyjnymi, brodawkami. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której ustalana jest ilość zabiegów i odstęp pomiędzy nimi. Urządzenie może być wykorzystywane w leczeniu twarzy, szyi, dekoltu, piersi, ramion, brzucha i nóg. Strumień iskier wytwarzany przez napięcie prądu stałego jest bardzo wąski (ok. 1 mm2), a w związku z tym leczenie i ukierunkowane zniszczenie komórek jest bardzo precyzyjne. Leczenie skóry przez wyładowania iskrowe jest całkowicie naturalnym procesem, a pożądany efekt jest osiągany dzięki procesom fizjologicznym.

Jett Plasma oddziałuje także na błony komórkowe, co daje efekt liftingu. Każda komórka ma potencjał błonowy (różnica potencjału elektrycznego pomiędzy obiema stronami błony). Zewnętrzna strona błony ma ładunek ujemny, wewnętrzna – ładunek dodatni. W miarę starzenia się skóry, ładunek elektryczny jest rozłożony nierównomiernie wzdłuż błony, a jej napięcie maleje. Gdy przez komórki przepływa prąd stały, następuje prawidłowe rozmieszczenie kationów po wewnętrznej i zewnętrznej stronie błony, dzięki czemu równoważy się potencjał błonowy. Napięcie elektryczne błony skóry jest zwiększone i błona ulega wzmocnieniu. Jeśli proces ten pojawi się w większości komórek na jednym obszarze, wzmocnienie skóry jest widzialne gołym okiem.

Inne elektrokautery wykorzystujące prąd zmienny nie są zdolne do depolaryzacji błony, ponieważ prąd zmienny albo drażni komórki lub wpływa na komórki troficznie i przeciwbólowo (w zależności od zastosowanej częstotliwości i natężenia). Depolaryzacja nie występuje, ponieważ prąd stały nie jest w stanie przejść przez błony komórkowe.

Efekty:

 • Lifting twarzy
 • Lifting i wygładzenie powiek – blefaroplastyka bez skalpela,
 • Likwidacja utrwalonych zmarszczek m.in. na czole, między brwiami, wokół ust i linii marionetki,
 • Zwiększenie napięcia skóry podbródka,
 • Poprawa kolorytu skóry,
 • Usunięcie brodawek łojotokowych, brodawek płaskich, kurzajek, brodawek nitkowatych, nowotworów podstawno-komórkowych, nowotworów kolczysto-komórkowych, naczyniaków, limfatycznych, wszelkiego rodzaju rogowaceń,
 • Zamknięcie pajączków i usunięcie znamion naczyniowych,
 • Zamknięcie drobnych teleangiektazji na ciele,
 • Redukcja rozstępów,
 • Terapia wspomagająca zmian towarzyszących trądzikowi.

 

Jak wygląda zabieg?

W zależności od problemu na który stosujemy fulgurację prądem stałym Plasma Jett skóra może być wcześniej znieczulana iniekcyjnie (tylko w przypadku zabiegów medycznych) lub za pomocą maści znieczulającej. U wielu pacjentów, zwłaszcza w przypadku zabiegów kosmetycznych, Plasma Jett nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Zabiegi kosmetyczne (o niższej intensywności) wykonywane są w celu liftingu twarzy lub liftingu brwi.

Polegają na prowadzeniu odpowiednio dobranej głowicy po obszarze leczonej skóry (technika kontaktowa), która wcześniej jest pokryta warstwą żelu przewodzącego lub surowicą przewodzącą (np. kwasem hialuronowym). Na skutek przepływu prądu stałego zwiększa się napięcie błon komórkowych w skórze, dzięki czemu ulega ona wzmocnieniu. Efekt napięcia skóry jest widoczny gołym okiem bezpośrednio po zabiegu, ponieważ głowica jest prowadzona zgodnie z wektorami napięć skóry. Zabieg trwa nie dłużej niż 40 minut. Zabiegi kosmetyczno-medyczne o niższej intensywności.

Polegają na zbliżeniu końcówki urządzenia do miejsca leczonego, wcześniej pokrytego równomierną warstwą obojętnego żelu przewodzącego lub surowicą przewodzącą (np. kwas hialuronowy). W odległości ok. 2 mm od powierzchni skóry dochodzi do dielektrycznego załamania powietrza pomiędzy końcówką urządzenia a żelem i powstaje wyładowanie iskrowe, które wywołuje kontrolowane utlenianie naskórka, aż do jego zbrązowienia. Dzięki temu pozbywamy się niewielkich zmarszczek i blizn. Zabiegi medyczne przy maksymalnej intensywności.

Wymagają nałożenia środka znieczulającego na skórę lub znieczulenia iniekcyjnego. Wykonuje się je do uniesienia powiek blefaroplastyka bez skalpela), likwidacji kurzych łapek i większych zmarszczek, blizn, rozstępów, a także do punktowego usuwania brodawek, kurzajek i wyciszania wyprysków trądzikowych (zabieg uzupełnia leczenie dermatologiczne trądziku). Odpowiednia w kształcie głowica jest zbliżana do opracowywanej podczas zabiegu powierzchni skóry – zygzakowo, liniowo lub punktowo. Na skutek wyładowania napięcia ok. 5kV ­ – w odległości 2 mm między wierzchołkiem głowicy a skórą – generowana jest iskra z efektem korony wokół. Ponieważ przewodzące prąd powietrze jest zjonizowane, powstaje plazma, która utlenia naskórek, aż do intensywnego zbrązowienia.

Przeciwwskazania:

 • Padaczka,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Obecność metalowych protez stawów w ciele,
 • Rozrusznik serca,
 • Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu,
 • Żylaki.

 

Po zabiegu:

 • Podnoszenie powiek, usuwanie kurzych łapek i innych zmarszczek, redukcja blizn, redukcja rozstępów
  Opuchlizna i drobne strupki schodzą po 4-8 dniach. Rekonwalescencja trwa 2 tygodnie, a po trzech widoczny jest efekt ostateczny wygładzenia i uniesienia powiek. Aby nie doszło do zakażenia, przez 2 tygodnie staramy się nie dotykać powiek, nie stosujemy makijażu. Unikamy sauny, solarium i słońca
 • Usuwanie kurzajek, brodawek itp.
  Drobne strupki powinny odpaść w ciągu 1-2 dni. Zalecamy stosowanie po zabiegu srebra koloidalnego, kremu z kwasem hialuronowym lub uniżelu (stymulacja gojenia). Ze względu na ryzyko zakażenia nie należy dotykać rękami leczonego obszaru, zrezygnować z makijażu i balsamów. W okresie rekonwalescencji unikamy sauny, solarium i słońca
 • Trądzik aktywny
  Podstawą leczenia trądziku jest terapia dermatologiczna wg wskazań lekarza. Ze względu na ryzyko zakażenia nie należy dotykać rękami leczonego obszaru, unikać makijażu. Unikamy sauny, solarium i słońca.
 • Lifting twarzy
  Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i specjalnej pielęgnacji pozabiegowej.
  10 11 9 8